Кібербезпека
Кібербезпека
Шановні учні та батьки! В цьому розділі Ви можете знайти корисні поради!
Завдяки цифровим технологіям можна вільно спілкуватися з друзями, однокласниками, учителями тощо, використовуючи для цього найрізноманітніші способи: електронну пошту, SMS, чати; текстові повідомлення, зображення, відео; телефони, планшети та ноутбуки.
Але ці засоби не тільки полегшують комунікацію, а й дають хакерам і шахраям широкі можливості для викрадення наших даних і використання їх на шкоду нашим пристроям, стосункам і репутації. Щоб захистити ці дані, потрібно небагато: не забувати блокувати екрани пристроїв і намагатися не зберігати свою особисту інформацію на пристроях, які легко вкрасти чи загубити. А найголовніше - треба завжди використовувати надійні паролі.
КОРИСНА ПОРАДА ЗІ СТВОРЕННЯ НАДІЙНОГО ПАРОЛЯ
- Придумайте чи згадайте цікаву фразу, яку буде легко запам'ятати. Це може бути рядок з улюбленої пісні, слова з фільму, назва книжки тощо.
- Візьміть першу букву (чи дві букви) кожного слова у фразі. Запишіть їх латиницею.
- Замініть деякі букви символами.
- Зробіть деякі літери великими, а деякі малими.
Пам'ятайте:
- Надійні паролі часто засновані на реченні, яке вам буде легко запам'ятати, а комусь іншому - важко вгадати.
- Паролі середньої надійності важко підібрати за допомогою зловмисного програмного забезпечення, але досить легко вгадати, якщо шахрай добре вас знає.
- Ненадійні паролі зазвичай засновані на особистій інформації, і їх легко підібрати за допомогою зловмисного програмного забезпечення (або й просто вгадати, якщо шахрай добре вас знає).
ЦИФРОВА ГРАМОТНІСТЬ
Цифрова грамотність дуже важлива в реаліях сьогодення. Ми підготували для Вас корисні посилання.
Пропонуємо переглянути цікаві освітні серіали та скласти "Цифрограм" (національний тест на цифрову грамотність) за посиланнями:
- Основи кібергігієни
- Кіберняні
- Обережно! Кібершахраї
- Як громаді стати цифровою
- Електронний підпис
- Серіал для батьків «Безпека дітей в Інтернеті».
Долучайтесь!